MČR RCEK 2012 - Informace a novinky3.9.2012
Tak, a je uzavřeno. Je přihlášeno celkem 35 pilotů, z toho 6 juniorů. Tyto počty nahrávají tomuto rozdělení:

- bude se létat 8 kol, v každém kole 4 skupiny po 9 startujících
- z počtu přihlášených vyplynulo ještě 1 rezervní místo pro JEDNOHO opozdilce k přihlášení
- v sobotu je plán odlétat 6 kol, avšak poslední sobotní kolo začne nejpozději v 17:00 hodin. V neděli, bez ohledu na počet kol odlétaných v sobotu, budou 2 kola základu a 2 finále. Celkem tedy max. 8 kvalifikace + 2 finále.
- počet postupujících do finále je 10

Výhled počasí na víkend je zatím skvělý...! Jasno, pár mráčků, a kolem 22-24 stupňů, vítr 2-3m
Aktuální stav je zde: METEOCENTRUM

17.8.2012
V přípravě na soutěž kromě tréninku nezapomeňte:

- Označit svůj model na křídle viditelně licencí SMČR nebo FAI o velikosti písmen min. 25mm. Ostatní všechny oddělitelné části mají být označeny tak, aby bylo jasné, že patří uvedenému modelu. Označení může být malé číslo licence, nebo i jiné způsoby v souladu se sportovním řádem SMČR.

- Před soutěží i během soutěže budou probíhat technické kontroly modelů, zda splňují předepsané požadavky na model dle platných pravidel. Kontrolovat se mimo jiné bude:
* Minimální průměr rozvinuté vrtule 250mm.
* Minimální letová hmotnost modelu 500g.
* Typ motoru, jeho vnější rozměry, a případné viditelné modifikace v rozporu s pravidly. Kontrola motoru určitě proběhne po letech základních kol u pilotů na prvních 10 až 12 místech v průběžném pořadí. Ujistěte se, že motor v případě potřeby můžete demontovat z modelu a ten předložit ke kontrole. Samozřejmě se jedná o model, který je, nebo bude použit v soutěži.

- Překontrolovat průkaz člena SMČR s vylepenou známkou na rok 2012, a vzít jej sebou.Zde přidáváme pár odpovědí na otázky, ktré padly na téma MČR:
* Když nebude počasí a soutěž se zruší, bude náhradní termín?
- Náhradní termín být může, ale soutěž může být zrušena i bez náhrady. To se rozhodne, až taková situace nastane. Zatím žádný plán "B" není.

* Ohledně legálnosti motorů, MiHo v rámci našich pravidel legální není, doma dodělaný Scorpion ze stavebnice také ne.

* Stanování na letišti je podél keřů stejně jako na Eurocupu. A koho by rušil hluk od silnice, ten může stanovat i z druhé strany naší plochy na ranveji aeroklubu.